Serene-UM® Xtra Calming Tablets

EAN
Balenie
Cena s DPH Cena bez DPH
Poznámka
750826005429
60 tablet
pre psov 20 - 60 kg

Serene-UM® Xtra Calming Tablets

prirodzeným spôsobom ukľudní a destresuje vášho psa
● bezpečný a jemný prostriedok
● žiadné sedatívum
● netoxické                                                                      NOVÉ - vylepšené zloženie

Vet IQ® Serene-UM-Xtra: vyrobené z prírodných ingrediencií, odporúčané veterinármi na ukľudnenie psov bez sedatívneho účinku v prípadoch agresivity, hyperaktivity, strachu pred ohňostrojmi, či búrkami, pri cestovaní, návšteva veterinára, po operácii, neznášaní jazdy v aute, odlúčení alebo  ak “sám doma“...*viac Doplňujúce informácie

Serene-UM-Xtra obsahuje L-Tryptophan – aminokyselinu, ktorá je obsiahnutá v potrave a je prekurzorom pre tvorbu Serotoninu. Keď zvieratá konzumujú stravu s obsahom L-Tryptophanu, hladina tejto amino-kyseliny sa v organizme zvýši, čím sa vyvolá pocit pohody a upokojenie. Tento produkt podporuje vyvolanie takého pocitu.
Serene-UM-Xtra tiež obsahuje rad základných  vitamínov včítane vitamínov A, D, E, B3, a B6, amino-kyseliny (L-Tryptophan a Taurin) a stopové prvky ktoré spoločne podporujú zdravotný stav zvieraťa.

● zloženie určené pre veľké plemená od 20 kg do 60 kg a viac

Zloženie: kalcium carbonate, magnesium stearate, magnesium sulphate
Ingrediencie (mg/kg): Emulgátory, ochucovadlo, vit. B3 81,5 mg, L-Tryptophan 76,9 mg, vit. B6 30,7 mg, Taurin 23,0 mg, vitamín D3 150,0 mj, vit. E1 1,5 mg, zinok (ako sulfát) 209 mg, selén (sodium) 0,9 mg.
Deklarované akostné znaky: N-látky 19,9%, vláknina 0,4%, oleje a tuky 6,2%, popol 50,3%, vlhkosť  5,3%.
Pridané látky:  mikrokryštalicá celulóza, vit B3, L-Tryptophan, kalcium carbonate, agátová guma, magnesium stearate, magnesium sulphate, vit. B6, Taurin, prírodné ochucovadlo, vit D3, vit E, zinok (ako sulfát), selén (ako sodium).
Garantovaná analýza: N-látky (min) 19,3%, tuky (min) 5,6%, vláknina (max) 0,7%, vlhkosť (max) 5,9%, popol (max). 52,4%,

Spôsob podania:
Tabletka môže byť podaná priamo (chuť kuraciny), alebo ju rozdrvte na potravu alebo môže byť  podaná v  nejakej maškrte. Keď očakávate nejakú udalosť, ktorá môže zviera vystresovať, je potrebné začať podávať serene®-UM Xtra  3 až 4 dni predom, čím dosiahnete maximálny efekt.*

Zabezpečte dostatočné množstvo čerstvej  vody

Denné dávkovanie:  

pes do 20 kg 1 tabletka 2 x denne balenie 60 ks vydrží na 30 dní
pes 20 - 40 kg 2 tabletky 2 x denne balenie 60 ks vydrží na 15 dní
pes 40 - 60 kg 3 tabletky 2 x  denne balenie 60 ks vydrží na 10 dní

                                                Ak dáte prednosť ukľudňujúcemu prostriedku v kvapkách pozrite si X-Stress                                                                                                                          

Len pre zvieratá. Držte na chladnom suchom mieste mimo dosahu detí. Voľný výživový doplnok, určený pre dočasné podávanie zvieraťu. Pri likvidácii prostriedku sa riadte zákonom o odpadoch.

*Ďalšie informácie o Serene-UM® a o mnohostrannom použití prostriedku Serene-UM pozrite Doplňujúce informácie
Rev:20180523

Späť

Doplňujúce informácie

Pre úspešné použitie prostriedku Serene-UM®Xtra odporúčame aby se sa dobre oboznámili s radami uvedenými v nasledovnom
informácia o produkte vypracovaná v spolupráci Mark&Chappell® a Wits End®

Serene®-UM Informačný sprievodca
Rady od Sara Whittaker DipCABT 
Wits End®

Pet Behaviour Practice

Špecialisti na problémy v správaní sa všetkých plemien  psov a mačiek.
Agresivita, špinenie, strach z hluku, havkanie, deštruktivita a strach zo samoty

Milý majiteľ psa či mačky,

volám sa Sara Whittaker a pracujem s psami a mačkami už vyše 20 rokov. V roku 1997 som vypracovala vlastný systém na riešenie problémov v správaní sa psov a mačiek WitsEnd® a založila tréningové centrá v Lancastri a Cambridge.

Verím že môj spôsob je progresívny a stále hľadám nové spôsoby ako pomôcť problémovým zvieratkám. V čase prípravy a vyvíjania systému mi bolo odporúčané použiť Serene-UM® ako podporný prostriedok tréningových metód na odstraňovanie problémov  v správaní sa zvierat.  

Serene-UM® odporúčam ja i moji pracovníci ročne viac ako 450-tim majiteľom problémových zvierat. Za účelom vysvetliť vám ako Serene-UM® účinkuje, a ako je tento prostriedok efektívny pri odstraňovaní veľkého množstva problémov v správaní sa psov a mačiek, spolu s Mark&Chappell sme vypracovali tuto krátku informáciu.

Obyvatelia UK pre  ďalšie informácie a rady ako používať tento prostriedok môžu volať Serene-UM® hot-line a hovoriť so Sarou alebo s niektorým z terapeutov z WitsEnd® za miestny poplatok. Uživatelia zo SR prosím obráťte sa na nás (kontakty na našej Web stránke www.sera.sk) a odpovieme Vaše otázky, prípadne sprostredkujeme Vam odpoveď priamo od M&Chappell alebo WitsEnd®

Sara Whittaker, DipCABT.

O autorke:Držiteľka diplomu  Companion Animal Behaviour Therapy (DipCABT- spoločnosť pre riešenie problémového správania zvierat)  Sara spolupracuje s autormi publikácií o správaní sa zvierat a je pravidelne mesačne hosťom vo vysielaní BBC a tiež nafilmovali konzultácie o riešení problémového správania zvietŕat na RSPCA Woodside pre TV  Channel 4 -  Pet Rescue (záchrana zvierat). Sara je lektorom na viacerých školách v UK  včítane College of Animal Welfare, Anglia Polytechnic University a Brokoby Melton College.

 

Serene®-UM Informačný sprievodca

Ohňostroje
Serene-UM® je už veľa rokov používaný na ukľudnenie naších domácich miláčikov počas sezóny ohňostrojov nakoľko veľa psov a mačiek sa veľmi boja v tomto období. Skutočne vieme prečo sa boja a ako im môžeme pomôcť....

Čo je strach?
Strach je prirodzený pud ktorý pomáha prežiť. Psi sa “učia “ báť  sa, ale pes sa to tiež veľmi rýchlo odnaučí. To sa často stane i bez toho, že by sme si toho všimli, náš pes sa z niečoho nového vyplaší, ale rýcho sa naučí to ignorovať. 

Reakcia v strachu ako triaška, počúranie sa, slintanie môže ďalej viacej vystresovať zviera s ďalšími negatívnymi reakciami keď sa nepríjemný zvuk nabudúce opakuje.

Ako to funguje
Serene-UM® je výživový prípravok obsahujúci prírodné ingrediencie ktoré v organizme produkujú zvýšenú hladinu ukľudňujúcej substancie, ktorá je už v organizme a nazýva sa “serotonin“. Serotonin sa vytvára v organizme prirodzeným spôsobom z potravy. Zložky, potrebné na vytváranie serotoninu sú obsiahnuté v Serene-UM® ktorý tak dodá do tela “surovinu“ na tvorbu zvýšeného množstva serotoninu. Je zaujímavé, že serotonin je tiež podstatný pri uvoľňovaní ďaľších substancií ktoré robia vášho psa šťastným, spokojným a poslušnejším.

Napríklad u psa, ktorý sa ťažko vychováva, zrazu pozorujeme zvýšenú koncentráciu na povely a chuť sa učiť ak použijeme Serene-UM®, jednoducho preto, že že sa cíti viac motivovaný dostať odmenu.

Všeobecné použitie
Nakoľko veľa problémov v správaní ktoré zviera niekedy veľmi rýchlo  získalo sa ťažko odstráňujú, Serene®-UM pomáha potláčať emocionálnu situáciu ktorá je pôvodcom problémového správania takže sa zviera môže ľahšie zlozvyku odnaučiť.  V mnohých prípadov už podanie Serene-UM® má za následok výrazné zmeny v správaní zvieraťa.

Serene-UM® sa ukazuje veľmi užitočný prostriedok pri týchto problémoch

prílišné štekanie

ťahanie na vodítku

cesta autom

počúravanie sa doma

naháňanie si chvosta

strach z ohňostrojov a búrok

mrzutosť

rozkúsavanie predmetov

znepokojenie z niečoho (napr. veterinár)

sedenie v noci

čúranie na mačky

nepokoj v chorobe, na ceste

odlúčenie v chorobe

agresivita

stále sa čistenie a oblizovanie

nekoncentrovanosť

zármutok

rekonvalescencia po operácii

problem s mačkami

neschopnosť sa ukľudniť

sám doma

Serene-UM® môže tiež pomôcť v čase sťahovania, cez vianoce, atď...

Najnovšie zistenia od majiteľov

  • V susedstve hárala fenka a náš pes to veľmi ťažko niesol, nežral, kňučal, zavíjal, Serene-UM ho pomohlo ukľudniť
  • Takmer 9 ročná fena pitbulla dostala zápal maternice a bola potrebná rýchla operácia, žial následne sa u nej objavil ešte zápal pobrušnice a musela absolvovať druhú operáciu. Rekonvalescencia trvala 6 týždňov, kedy fena musela nosiť ochranný plastový golier na ktorý si veľmi ťažko zvykala, Opäť pomohlo Serene-UM na zmernenie problémov a prekonanie tohto pre psa náročného obdobia. Dožila sa 13 rokov...

 

Typy od Sary Whittaker ako riešiť problémové správanie Vášho zvieratka:

Pre všetky zvieratká, hlavne pre psov

Ignorujte zlé predtuchy u zvierata a nesnžate sa ho utešovať alebo to vziať na vedomie akým koľvek spôsobom nakoľko to len posíli jeho negatívnu reakciu.

Pre tie, u ktorých je slabšia negatívna reakcia na ohňostroje

Dajte im podľa pribaleného návodu dávku Serene-UM® v období ohňostrojov .

Pre tie, čo majú veľké problémy

Začnite dávať Serene-UM® (príslušnú dennú dávku) 3 až 4 týždne pred obdobím, kedy začnú ohňostroje a počas ohňostrojov zvýšte dávkovanie ak treba.

 

Emócie u zvierat sú tak individuálne ako u ľudí!

Rev:20180523

Kategórie