Aktuality

sera Nitrit-minus - okamžitá pomoc na zníženie jeho koncentrácie

sera Nitrit-minus - okamžitá pomoc na zníženie jeho koncentrácie

Nitrit  (NO2) je jedna z najnebezpečnejších látok, ktoré môžu prirodzenou cestou vznikať v akváriu. Hlavne v zábehovej fáze nového akvária, po  liečbe rýb, po výmene vody, teda vtedy ak sa  v akváriu zníži počet užitočných nitrifikačných baktérií alebo v ešte nezabehnutom akváriu sa  nerozmnožili do dostatočného počtu.  Vtedy sa môže koncentrácia nitritu nebezpečne prudko zvýšiť.. Pre takéto prípady v laboratóriách sera vyvinuli Nitrit-minus - inovácia, ktorá pomôže v prípadoch akútneho zaťaženia už i jedna dávka zníži koncentráciu nitritu až o 1,5 mg/l. sera Nitrit-minus premení jedovatý nitrit na organické aminy,  ktoré sú potom využité baktériami. sera Nitrit-minus  je veľmi dobre znášaný okrasnými rybami, bezobratlovcami ako i rastlinami.

sera uvádza na trh Nature krmivá

sera uvádza na trh Nature krmivá

Tu ide o ingrediencie prírodného pôvodu

I v akvaristike je aktuálna téma zdravej výživy. Kvalitné krmivo netvorí len základ pre zdravie, ale i pre dobré trávenie. Keď dokážu ryby krmivo dobre stráviť, následne sa zníži zaťaženie vody od výkalov a tým sa zlepšujú životné podmienky rýb a voda bude dlhšie čistá. Podľa súčasných vedomostí, je rôznorodá  výživa obsahujúca ingrediencie prírodného pôvodu najlepšou ochranou proti nedostatku. Vitálne látky ako napríklad vitamíny, pigmenty, antioxidanty, komplexné druhotné rastlinné látky ako i probiotika sú užitočné esenciálne substancie, ktoré krmivo obohacujú. Podľa súčasných vedeckých poznatkov sú to prírodné vitálne látky ako napr. astaxantin, ktoré majú výrazný podporný účinok na pohodu, odolnosť a dlhoživotnosť. Astaxantin pôvodom z rias Hameatococcus obsahuje nie len antioxidanty, látky podporujúce rozmnožovanie, posilujúce imunitu, ale tiež veľmi zvýrazňuje vyfarbenie okrasných rýb. V porovnaní so syntetickým astaxantinom, s  prírodnou surovinou sú dosiahnuté lepšie výsledky. 

sera crystal clear Professional už v predaji

sera crystal clear Professional už v predaji

najúčinnejšie mechanické filtračné médium -

sera crystal clear Professional inovatívne filtračné médium vyvinuté v sera. Inovatívna patentovaná 3 D štruktúra filtračných guliek veľmi rýchlo viaže najmenšie častice už od 10 µm (ako plávajúce riasy alebo kaly). sera crystal clear možno použiť vo všetkých typoch sladkovodných, morských, alebo jazierkových filtrov...

Prečo ľudia potrebujú domáce zvieratá

Prečo ľudia potrebujú domáce zvieratá

Domáce zvieratá nám prinášajú radosť, pohodu, zdravie.  To je výsledok reprezentatívneho prieskumu nemeckého inštitútu FORSA, ktorý zadala iniciativa “Zukunft Heimtier” –  (iniciativa pre budúcnosť domácich zvierat). Deväť z desiatich opýtaných ľudí je presvedčených, že najviac starší ľudia sa tešia z okrasných rýb. Prečo je to tak?
Revolúcia v boji s riasami v sladkovodnom akváriu

Revolúcia v boji s riasami v sladkovodnom akváriu

Doteraz používané chemické prostriedky  proti  riasám obsahovali ťažké kovy ako meď  čo zaťažovalo životné prostredia prakticky na neobmedzený čas a výrazne ohrožovalo zdravie vodných živočíchov. Tak isto prostriedky obsahujúce monolinuron ako alternatíva treba považovať za škodlivé akvarijnému prostrediu. Podľa nariadenia EU z roku 2000 (2000/233/EG) je zakázané používať monolinuron ako herbicid.

Kategórie

  • Dnes objednáte, zajtra máte. Platí pre objednávky vytvorené do 12:00 h.
  • Vzorky produktov ZADARMO. V prípade záujmu vám pošleme vzorky na vyskúšanie.
  • Možnosť osobného odberu na našej predajni.

Naše výsledky hovoria za nás

  • + 33.800 spokojných klientov
  • + 2.000 druhov tovaru na výber
  • + 26 rokov skúsenosti v obore

Referencie spokojných klientov

Odporúčam. Tovar doručený obratom, výborná komunikácia. Objednávali sme mrazené krmivo pre morské rybičky a tovar došiel v perfektnom stave - krmivo bolo nerozmrazené a nepoškodené, akokeby sme ho práve vybrali z mrazničky. Perfektné zabalené. 
Majú čo potrebujem kedykoľvek a obratom.

- A.

Maximálna ústretovosť a ochota pomôcť a poradiť. Produkty sú kvalitné, rýchle doručenie a ceny tiež veľmi prijateľné. 100% spokojnosť. Odporúčam každému

- R.

Odporučam tento obchod. Dobra cenova ponuka, nakupoval som rastliny do 100l akvaria. Taku cenu nenajdete ani v predajni. Poradia Vam a zodpovedaju akukolvek otazku. Som spokojný.

- P.

Navštívte nás aj v našej predajni

Adresa

ZOOMIX
Bratislavská 3A
900 24 Veľký Biel

Kontakt

0905 761 446
sera@sera.sk

Otváracie hodiny

Po - Pia 09:00 - 17:00 h.
So 09:00 - 13:00 h.
Ne zatvorené

Bezplatné parkovavnie priamo pred predajňou.

predajňa SERA
predajňa SERA
predajňa SERA
predajňa SERA