Serene-UM® Calming Tablets

EAN
Balenie
Cena s DPH Cena bez DPH
Poznámka
750826000035
30 tablet
pre psov do 20kg a mačky

Serene-UM® Calming Tablets

prirodzeným spôsobom ukľudní a destresuje vášho psa či mačku
● bezpečný a jemný prostriedok
● žiadné sedatívum
● netoxické                                                              NOVÉ - vylepšené zloženie

odporúčané veterinármi v prípadoch agresivity, hyperaktivity, strachu pred ohňostrojmi, či búrkami, pri cestovaní, neznášaní jazdy v aute, odlúčení alebo  ak “sám doma“...viac Doplňujúce informácie
 

zloženie určené pre malé plemená od 1 kg do 20 kg a mačky
● ukľudní nervóznych, agresívnych alebo hyperaktívnych psov, či mačky
● zdravý doplňok stravy

Serene®-UM obsahuje L-Tryptophan – aminokyselinu, ktorá je obsiahnutá v potrave a je prekurzorom pre tvorbu Serotoninu. Keď zvieratá konzumujú stravu s obsahom L-Tryptophanu, hladina tejto amino-kyseliny sa v organizme zvýši, čím sa vyvolá pocit pohody a upokojenie. Tento produkt podporuje vyvolanie takého pocitu.
Serene®-UM tiež obsahuje rad základných  vitamínov včítane vitamínov A, D, E, B3, a B6, amino-kyseliny (L-Tryptophan a Taurin) a stopové prvky ktoré spoločne podporujú zdravotný stav zvieraťa.

Zloženie: kalcium carbonate, magnesium stearate, magnesium sulphate.
Ingrediencie (v 1kg): Emulgátory, ochucovadlo, L-Tryptophan 54,55 mg, vit. B3 27,30 mg, Taurin 18,20 mg, vitamín B6 18,20 mj, vit. D3 180 mj, zinok (ako sulfát) 240 mg, selén (ako selenit) 0,9 mg.
Deklarované akostné znaky: N-látky 11,7%, vláknina 0,6%, oleje a tuky 5,4%, popol 55,5%, vlhkosť  3,3%.
Pridané látky:  mikrokryštalicá celulóza, L-Tryptophan, vit B3, kalcium carbonate, agátová guma, magnesium stearate, magnesium sulphate, vit B6, Taurin, prírodné ochucovadlo, vit D3, zinok (ako sulfát), selén (ako selenit).
Garantovaná analýza: N-látky (min) 11,3%, tuky (min) 5,0%, vláknina (max) 2,3%, vlhkosť (max) 3,7%, popol (max). 57,6%,

Spôsob podania:
Tabletka môže byť podaná priamo (chuť kuraciny), alebo ju rozdrvte na potravu, alebo môže byť  podaná v nejakej maškrte. Keď očakávate nejakú udalosť, ktorá môže zviera vystresovať, je potrebné začať podávať serene®-UM  3 až 4 dni predom, čím dosiahnete maximálny efekt.*

Zabezpečte dostatočné množstvo čerstvej  vody.
                                                                                                                                  
Denné dávkovanie:  
zvieratko hmotnosť odporúčaná dávka
malá mačka do 2,5 kg 1/4 tabletky 2 x denne
veľká mačka 2,5 - 5 kg  1/2 tabletky 2 x denne
veľmi malý pes do 5 kg 1/2 tabletky 2 x denne
malý pes 5 - 10 kg 1 tabletka 2 x denne
vačší pes 10 - 20 kg  2 tabletky 2 x denne

                                                                                                                                                                                             

Len pre zvieratá. Držte na chladnom suchom mieste mimo dosahu detí. Voľný výživový doplnok, určený pre dočasné podávanie zvieraťu. Pri likvidácii prostriedku sa riadte zákonom o odpadoch.

*Ďalšie informácie o Serene®-UM a o mnohostrannom použití tohto prostriedku pozrite Doplňujúce informácie
Rev:20180523


 

Späť

Doplňujúce informácie

Serene®-UM Informačný sprievodca
Rady od Sara Whittaker DipCABT 
Wits End®

Pet Behaviour Practice

Špecialisti na problémy v správaní sa všetkých plemien  psov a mačiek.
Agresivita, špinenie, strach z hluku, havkanie, deštruktivita a strach zo samoty

Milý majiteľ psa či mačky,

volám sa Sara Whittaker a pracujem s psami a mačkami už vyše 20 rokov. V roku 1997 som vypracovala vlastný systém na riešenie problémov v správaní sa psov a mačiek WitsEnd® a založila tréningové centrá v Lancastri a Cambridge.

Verím že môj spôsob je progresívny a stále hľadám nové spôsoby ako pomôcť problémovým zvieratkám. V čase prípravy a vyvíjania systému mi bolo odporúčané použiť Serene®-UM ako podporný prostriedok tréningových metód na odstraňovanie problémov  v správaní sa zvierat.  

Serene®-UM odporúčam ja i moji pracovníci ročne viac ako 450-tim majiteľom problémových zvierat. Za účelom vysvetliť vám ako Serene®-UM účinkuje, a ako je tento prostriedok efektívny pri odstraňovaní veľkého množstva problémov v správaní sa psov a mačiek, spolu s Mark&Chappell sme vypracovali tuto krátku informáciu.

Obyvatelia UK pre  ďalšie informácie a rady ako používať tento prostriedok môžu volať Serene®-UM hot-line a hovoriť so Sarou alebo s niektorým z terapeutov z WitsEnd® za miestny poplatok. Uživatelia zo SR prosím obráťte sa na nás (kontakty na našej Web stránke www.sera.sk) a odpovieme Vaše otázky, prípadne sprostredkujeme Vam odpoveď priamo od M&Chappell alebo WitsEnd®

Sara Whittaker, DipCABT.

O autorke:Držiteľka diplomu  Companion Animal Behaviour Therapy (DipCABT- spoločnosť pre riešenie problémového správania zvierat)  Sara spolupracuje s autormi publikácií o správaní sa zvierat a je pravidelne mesačne hosťom vo vysielaní BBC a tiež nafilmovali konzultácie o riešení problémového správania zvietŕat na RSPCA Woodside pre TV  Channel 4 -  Pet Rescue (záchrana zvierat). Sara je lektorom na viacerých školách v UK  včítane College of Animal Welfare, Anglia Polytechnic University a Brokoby Melton College.

 

Serene®-UM Informačný sprievodca

Ohňostroje
Serene®-UM
je už veľa rokov používaný na ukľudnenie naších domácich miláčikov počas sezóny ohňostrojov nakoľko veľa psov a mačiek sa veľmi boja v tomto období. Skutočne vieme prečo sa boja a ako im môžeme pomôcť....

Čo je strach?
Strach je prirodzený pud ktorý pomáha prežiť. Psi sa “učia “ báť  sa, ale pes sa to tiež veľmi rýchlo odnaučí. To sa často stane i bez toho, že by sme si toho všimli, náš pes sa z niečoho nového vyplaší, ale rýcho sa naučí to ignorovať. 

Reakcia v strachu ako triaška, počúranie sa, slintanie môže ďalej viacej vystresovať zviera s ďalšími negatívnymi reakciami keď sa nepríjemný zvuk nabudúce opakuje.

Ako to funguje
Serene®-UM
je výživový prípravok obsahujúci prírodné ingrediencie ktoré v organizme produkujú zvýšenú hladinu ukľudňujúcej substancie, ktorá je už v organizme a nazýva sa “serotonin“. Serotonin sa vytvára v organizme prirodzeným spôsobom z potravy. Zložky, potrebné na vytváranie serotoninu sú obsiahnuté v Serene®-UM ktorý tak dodá do tela “surovinu“ na tvorbu zvýšeného množstva serotoninu. Je zaujímavé, že serotonin je tiež podstatný pri uvoľňovaní ďaľších substancií ktoré robia vášho psa šťastným, spokojným a poslušnejším.

Napríklad u psa, ktorý sa ťažko vychováva, zrazu pozorujeme zvýšenú koncentráciu na povely a chuť sa učiť ak použijeme Serene®-UM, jednoducho preto, že že sa cíti viac motivovaný dostať odmenu.

Všeobecné použitie
Nakoľko veľa problémov v správaní ktoré zviera niekedy veľmi rýchlo  získalo sa ťažko odstráňujú, Serene®-UM pomáha potláčať emocionálnu situáciu ktorá je pôvodcom problémového správania takže sa zviera môže ľahšie zlozvyku odnaučiť.  V mnohých prípadov už podanie Serene-UM má za následok výrazné zmeny v správaní zvieraťa.

Serene®-UM sa ukazuje veľmi užitočný prostriedok pri týchto problémoch

prílišné štekanie

ťahanie na vodítku

cesta autom

počúravanie sa doma

naháňanie si chvosta

strach z ohňostrojov a búrok

mrzutosť

rozkúsavanie predmetov

znepokojenie z niečoho (napr. veterinár)

sedenie v noci

čúranie na mačky

nepokoj v chorobe, na ceste

odlúčenie v chorobe

agresivita

stále sa čistenie a oblizovanie

nekoncentrovanosť

zármutok

rekonvalescencia po operácii

problem s mačkami

neschopnosť sa ukľudniť

sám doma

Serene®-UM môže tiež pomôcť v čase sťahovania, cez vianoce, atď...

Najnovšie zistenia od majiteľov

  • V susedstve hárala fenka a náš pes to veľmi ťažko niesol, nežral, kňučal, zavíjal, Serene-UM ho pomohlo ukľudniť
  • Takmer 9 ročná fena pitbulla dostala zápal maternice a bola potrebná rýchla operácia, žial následne sa u nej objavil ešte zápal pobrušnice a musela absolvovať druhú operáciu. Rekonvalescencia trvala 6 týždňov, kedy fena musela nosiť ochranný plastový golier na ktorý si veľmi ťažko zvykala, Opäť pomohlo Serene-UM na zmernenie problémov a prekonanie tohto pre psa náročného obdobia. Dožila sa 13 rokov....

 

Typy od Sary Whittaker ako riešiť problémové správanie Vášho zvieratka:

Pre všetky zvieratká, hlavne pre psov

Ignorujte zlé predtuchy u zvierata a nesnžate sa ho utešovať alebo to vziať na vedomie akým koľvek spôsobom nakoľko to len posíli jeho negatívnu reakciu.

Pre tie, u ktorých je slabšia negatívna reakcia na ohňostroje

Dajte im podľa pribaleného návodu dávku Serene®-UM v období ohňostrojov .

Pre tie, čo majú veľké problémy

Začnite dávať Serene®-UM (príslušnú dennú dávku) 3 až 4 týždne pred obdobím, kedy začnú ohňostroje a počas ohňostrojov zvýšte dávkovanie ak treba.

 

Emócie u zvierat sú tak individuálne ako u ľudí!

Kategórie