tic-clip - E-shop - SERA.SK


AKCIA!
Pri objednávke akvaristického tovaru v cene nad 50€ vám pribalíme univerzálne krmivo pre všetky druhy akváriových rýb - sera vipan 1000 ml v cene 15,76 € zdarma.

akcia trvá do vypredania zásob  - neplatí pre veľkoobchod

tic-clip

EAN
Balenie
Cena s DPH Cena bez DPH
Poznámka
4025332950010
1 kus
24,90 € 20,75 €
-+

tic-clip

bioenergizovaný prívesok na ochranu psov a mačiek pred kliešťami a blchami. 
Neobsahuje žiadne jedovaté látky pričom poskytuje účinnú ochranu až 2 roky.... nie len pre zvieratá*

● až 2 roky ochranný účinok
● vode odolný
● bez zápachu
● pre krátko i dlhosrsté zvieratá
● neobsahuje žiadne jedovaté látky
● deťom neškodný
● vhodný i pre šteňatá

Ako porozumieť tomu, čo v skutočnosti  ani nevidíme
Tak ako u homeopatických prípravkov, nevidíme bioenergetický náboj, pričom je potvrdený ich  pozitívny účinok, tak sa v posledných rokoch (uvedenie na trh v r. 2000) potvrdzuje tiež účinnosť tic – clip.

Účinok
Aktivovaný (t.j. spojený s priloženými krúžkami) prívesok tic – clip v špeciálnom povlaku s vysokým vyžarovacím potenciálom a kapacitou “drží“ bioenergetický náboj. V okolí prívesku a tým i v okolí jeho nositeľa (pes, mačka, bez ohľadu na telesnú veľkosť, či druh srsti) je vytvorené bioenergetické pole, ktoré odpudzuje kliešte a blchy.

Po aktivácii trvá max 5 dní, kým sa vytvorí dostatočná ochrana. V ojedinelých prípadoch môže nastať zníženie účinku tic – clip  napríklad ak má zviera oslabenú imunitu, choroba, po očkovaní, tiež u feny v období hárania.

Použitie
Prívesok tic – clip spolu s obomi pribalenými krúžkami  upevnite na obojok alebo postroj (materiál nehrá žiadnu rolu). Tak isto nie je podstatné, kde a ako bude prívesok tic – clip upevnený.

... a takto to urobíme:
vyberte prívesok tic-clip z plastového obalu s dvomi krúžkami a pospájajte ich. (Pre mačky a malých psov (do 15 kg) stačí použiť len jeden krúžok). Pripevnite teraz aktivovaný prívesok napríklad na obojok alebo postroj. Pokial má zviera registračnú známku,  alebo prívesok o očkovaní a pod., otočte tic-clip tak, aby strana s hviezdičkou bola viditeľne a neodierala sa o tieto iné kovové časti.

ochranný účinok nastane behom 3 – 5 dní

     

Tip:
Aktivovaný tic-clip môže počas nosenia niekedy naakumulovať bio náboj z okolia alebo od nositeľa, ktorý nie je vždy pozitívny. Preto je odporúčané a dôležité približne raz za dva až tri týždne podržať prívesok (cca 1 minútu) pod tečúcou vodou (netreba ho vtedy dávať preč z obojku), Ak sa objaví zníženie ochrany a nepomôže opláchnutie vodou, môže to indikovať zdravotný problém.

Dôležité:
Vždy použite len pribalené krúžky, nakoľko tieto sú tiež bioenergizované. Od momentu, kedy nasadíte krúžok(ky) na prívesok, bude tic – clip aktívny maximálne po dobu 2 rokov. Najneskôr po uplynutí tejto doby je potrebné prívesok vymeniť za nový. Aby bola zaistená ochrana, zviera by malo nosiť obojok s príveskom minimálne 12 hodín denne, na noc ho môžete odložiť. V niektorých prípadoch, ak pri odkladaní obojku s príveskom na noc pozorujete zníženú ochranu, výrobca odporúča aby bol obojok s príveskom nosený nepretžite alebo aby bol v noci položený v blízkosti ležadla zvieraťa.

Informácia z Interzoo 2016:
Zníženú ochranu možno pozorovať ak je zviera česané kefou s kovovými štetinami.

Tip:
Pre zvýšenie účinnosti ochrany pred kliešťami a blchami odporúčame používať stravový doplnok Schwarz-kümmelöl alebo  ANIBIO tic – off.

*Poznámka
V Nemecku sú tiež dobré skúsenosti s použitím prívesku tic – clip pri ochrane detí proti kliešťom v tzv. lesných škôlkách

Dôležité:
Pozrite si i doplňujúce informácie

 

Späť

Doplňujúce informácie

ANIBIO tic-clip je na trhu v Nemecku od roku 2000 (bol vyvinutý v spolupráci s výskumom v oblasti pôsobenia elektrosmogu na organizmy) pričom v Nemecku prívesok používajú i na ochranu malých detí proti napadnutiu kliešťami v tzv. lesných škôlkach. Podstatná výhoda oproti iným spôsobom ochrany je v tom, že nie je jedovatý a ochrana je dlhodobá, pričom i finančná úspora nie je zanedbateľná. Účinnosť ochrany je 90% ak je zviera zdravé, má správnu stravu a je v pohode.

Ochrana sa zníži ak fena hára, po očkovaní,  vždy ak sa nejakým spôsobom oslabí imunitný systém, teda i pri chorobe. Podstatnú rolu hrá i zloženie stravy. Tiež bolo zistené, že účinnosť ochrany sa znížila ak bol pes kefovaný kovovou kefou. Silné magnetické pole môže eliminovať bio-náboj v aktívnej vrstve a je známy jeden prípad, kedy pes nabehol na elektrický ohradník a bio-náboj sa eliminoval el. výbojom z ohradníka.

Kliešť si vyhľadáva hostiteľa pomocou Hallerovho* orgánu na dvoch predných nohách – je to istý druh chemického receptora, ktorý je citlivý na amoniak, CO2, kyseliny ako je kyselina mliečna, maslová, látky, ktoré vylučuje zviera  i človek dychom a potom.  

Na druhej strane proti kliešťovi pôsobí odpudzujúce pole emitované z prívesku a podľa toho, čo prevládne, kliešť sa prichytí alebo nie.

Bez ohľadu na účinnosť prívesku treba zviera po každej vychádzke skontrolovať a ak je napadnuté, treba kliešťa čo najskôr odstrániť (najlepšie špeciálnou pinzetou) a  napadnuté miesto  dobre vydezinfikovať. Odporúčaný - tiež prírodného pôvodu - dezinfekčný prostriedok ANIBIO Skin-Aid  čistí, dezinfikuje a upokojí napadnuté miesto. Ak je napadnutie viacnásobné, pričom doteraz bolo všetko v poriadku, treba prívesok aktivovať pod vodou (to treba robiť pravidelne – viď návod)  alebo to môže indikovať zdravotný problém.

Dôležité je tiež očkovanie proti možným infekciám prenášaných kliešťom  najlepšie ešte pred sezónou výskytu kliešťa (marec  - október) – informácie u veterinárov.
Tak ako u ľudí, tiež u zvierat je potrebné podporovať imunitný systém - jeden z nových produktov ANIBIO Schwarz-kümmelöl okrem podpory imunitného systému, tiež podporuje ochranu proti parazitom

Keďže každý pes či mačka reagujú individuálne, treba trpezlivo nájsť najúčinnejšiu aplikáciu prívesku prípadne  kombinovať s podpornými prostriedkami ako napr. tic-spray, Melaflon spray, Melaflon spot-on, tic-off..

Účinná ochrana je až dva roky za predpokladu správnej starostlivosti o prívesok. U psov,  ktorí sú trvale vonku vo väčšine prípadov aktívnu vrstvu prívesku zoderú a teda musíte prívesok vymeniť za nový skôr.

Poznáme i prípad, kedy malý pes nosí prívesok už tretí rok a kliešte ho nenapadajú. Na druhej strane je i mizivé percento psov, kde prívesok nepomáha, nie je to ale chyba prívesku. Problém je na strane zvieraťa, to musí riešiť jeho majiteľ. I keď prívesok zdanlivo u takého zvieraťa  “nechráni“, bez prívesku by bolo zviera napadnuté podstatne intenzívnejšie.

Vzhľadom na uvedené skutočnosti (čo je bežne známa vec, že nejestvuje 100% orchrana) ani u prívesku tic-clip toto nemožno zaručiť pre všetkých psov a mačky.  Prívesok  tic-clip nie je druh priemyselného produktu ako napr. “žehlička“, ide o produkt na ktorý nemožno aplikovať 24 mesačnú záruku.  

*Poznámka:
Haller J. - objavitil spôsob ako kliešť vyhľadáva hostiteľa. Publikované v r. 1980

 

Default text

Kategórie