tic-clip

EAN
Balenie
Cena s DPH Cena bez DPH
Poznámka
4025332950010
1 kus
24,90 € 20,75 €
-+

tic-clip

ANIBIO tic – clip  - bioenergizovaný prívesok na ochranu psov a mačiek pred kliešťami a blchami, nie len pre zvieratá*

● až 2 roky ochranný účinok
● vode odolný
● bez zápachu
● pre krátko i dlhosrsté zvieratá
● neobsahuje žiadne jedovaté látky
● deťom neškodný
● vhodný i pre šteňatá

Ako porozumieť tomu, čo v skutočnosti  ani nevidíme

Tak ako u homeopatických prípravkov, nevidíme bioenergetický náboj, pričom je potvrdený ich  pozitívny účinok, tak sa v posledných rokoch (uvedenie na trh v r. 2000) potvrdzuje tiež účinnosť tic – clip.

Účinok

Aktivovaný (t.j. spojený s priloženými krúžkami) prívesok tic – clip v špeciálnom povlaku s vysokým vyžarovacím potenciálom a kapacitou “drží“ bioenergetický náboj. V okolí prívesku a tým i v okolí jeho nositeľa (pes, mačka, bez ohľadu na telesnú veľkosť, či druh srsti) je vytvorené bioenergetické pole, ktoré odpudzuje kliešte a blchy.

Po aktivácii trvá max 5 dní, kým sa vytvorí dostatočná ochrana. V ojedinelých prípadoch môže nastať zníženie účinku tic – clip  napríklad ak má zviera oslabenú imunitu, choroba, po očkovaní, tiež u feny v období hárania.

Použitie

Prívesok tic – clip spolu s obomi pribalenými krúžkami  upevnite na obojok alebo postroj (materiál nehrá žiadnu rolu). Tak isto nie je podstatné, kde a ako bude prívesok tic – clip upevnený. Pre mačky a malých psov (do 15 kg) stačí použiť len jeden krúžok.

... a takto to urobíme:

  • vyberte prívesok tic-clip z plastového obalu s dvomi krúžkami a pospájajte ich
  • pripevnite teraz aktivovaný prívesok napríklad na obojok alebo postroj. Pokial má zviera registračnú známku,  alebo prívesok o očkovaní a pod., otočte tic-clip tak, aby strana s hviezdičkou bola viditeľne a neodierala sa o tieto iné kovové časti.
  • ochrana bude účinná behom 3 – 5 dní

ochranný účinok nastane behom 3 – 5 dní

     

Tip:

Aktivovaný tic-clip môže počas nosenia niekedy naakumulovať bio náboj z okolia alebo od nositeľa, ktorý nie je vždy pozitívny. Preto je odporúčané a dôležité približne raz za tri týždne podržať prívesok (cca 1 minútu) pod tečúcou vodou (netreba ho vtedy dávať preč z obojku)

Dôležité
Vždy použite len pribalené krúžky, nakoľko tieto sú tiež bioenergizované. Od momentu, kedy nasadíte krúžok(ky) na prívesok, bude tic – clip aktívny maximálne po dobu 2 roky. Po uplynutí tejto doby je potrebné prívesok vymeniť za nový. Aby bola zaistená ochrana, zviera by malo nosiť obojok s príveskom minimálne 12 hodín denne, na noc ho môžete odložiť. V niektorých prípadoch, ak pri odkladaní obojku s príveskom na noc pozorujete zníženú ochranu, výrobca odporúča aby bol obojok s príveskom nosený nepretžite alebo aby bol v noci položený v blízkosti ležadla zvieraťa.

Tip
Pre zvýšenie účinnosti ochrany pred kliešťami a blchami odporúčame používať stravový doplnok ANIBIO tic – off alebo sprej tic-spray

*Poznámka

* V Nemecku sú tiež dobré skúsenosti s použitím prívesku tic – clip pri ochrane detí proti kliešťom v tzv. lesných škôlkách

Dôležité:
Pozrite si i doplňujúce informácie

Ďalšie prostriedky proti kliešťom

 

Späť

Doplňujúce informácie

ANIBIO tic-clip je na trhu v Nemecku od roku 2000 (bol vyvinutý v spolupráci s výskumom v oblasti pôsobenia elektrosmogu na organizmy) pričom v Nemecku prívesok používajú i na ochranu malých detí proti napadnutiu kliešťami v tzv. lesných škôlkach. Podstatná výhoda oproti iným spôsobom ochrany je v tom, že nie je jedovatý a ochrana je dlhodobá, pričom i finančná úspora nie je zanedbateľná. Účinnosť ochrany je 90% ak je zviera zdravé, má správnu stravu a je v pohode.
Ochrana sa zníži ak fena hára, po očkovaní,  vždy ak sa nejakým spôsobom oslabí imunitný systém, teda i pri chorobe. Podstatnú rolu hrá i zloženie stravy. Tiež bolo zistené, že účinnosť ochrany sa znížila ak bol pes kefovaný kovovou kefou. Silné magnetické pole môže eliminovať bio-náboj v aktívnej vrstve a je známy jeden prípad, kedy pes nabehol na elektrický ohradník a bio-náboj sa eliminoval el. výbojom z ohradníka.
Kliešť si vyhľadáva hostiteľa pomocou Hallerovho* orgánu na dvoch predných nohách – je to istý druh chemického receptora, ktorý je citlivý na amoniak, CO2, kyseliny ako je kyselina mliečna, maslová, látky, ktoré vylučuje zviera  i človek dychom a potom.  
Na druhej strane proti kliešťovi pôsobí odpudzujúce pole emitované z prívesku a podľa toho, čo prevládne, kliešť sa prichytí alebo nie
.
Bez ohľadu na účinnosť prívesku treba zviera po každej vychádzke skontrolovať a ak je napadnuté, treba kliešťa čo najskôr odstrániť (najlepšie špeciálnou pinzetou) a  napadnuté miesto  dobre vydezinfikovať. Odporúčaný - tiež prírodného pôvodu - dezinfekčný prostriedok ANIBIO Skin-Aid  čistí, dezinfikuje a upokojí napadnuté miesto. Ak je
napadnutie viacnásobné, pričom doteraz bolo všetko v poriadku, treba prívesok aktivovať pod vodou (to treba robiť pravidelne – viď návod)  alebo to môže indikovať zdravotný problém.
Dôležité je tiež očkovanie proti možným infekciám prenášaných kliešťom  najlepšie ešte pred sezónou výskytu kliešťa (marec  - október) – informácie u veterinárov.
Tak ako u ľudí, tiež u zvierat je potrebné podporovať imunitný systém - jeden z nových produktov ANIBIO Schwarz-kümmelöl okrem podpory imunitného systému, tiež podporuje ochranu proti parazitom
Keďže každý pes či mačka reagujú individuálne, treba trpezlivo nájsť najúčinnejšiu aplikáciu prívesku prípadne  kombinovať s podpornými prostriedkami ako napr. tic-spray, Melaflon spray, Melaflon spot-on, tic-off..
Účinná ochrana je až dva roky za predpokladu správnej starostlivosti o prívesok. U psov, ktorí sú trvale vonku vo väčšine prípadov aktívnu vrstvu prívesku zoderú a teda musíte prívesok vymeniť za nový skôr.
Poznáme i prípad, kedy malý pes nosí prívesok už tretí rok a kliešte ho nenapadajú. Na druhej strane je i mizivé percento psov, kde prívesok nepomáha, nie je to ale chyba prívesku. Problém je na strane zvieraťa, to musí riešiť jeho majiteľ. I keď prívesok zdanlivo u takého zvieraťa  “nechráni“, bez prívesku by bolo zviera napadnuté podstatne intenzívnejšie.
Vzhľadom na uvedené skutočnosti (čo je bežne známa vec, že nejestvuje 100% orchrana) ani u prívesku tic-clip toto nemožno zaručiť pre všetkých psov a mačky.  Prívesok  tic-clip nie je druh priemyselného produktu ako napr. “žehlička“, ide produkt na ktorý nemožno aplikovať 24 mesačnú záruku.  

*Poznámka:
Haller J. - objavitil spôsob ako kliešť vyhľadáva hostiteľa. Publikované v r. 1980

 

Ako ochrániť psov, mačky a ostatné domáce zvieratká pred blchami.

Všadeprítomné blchy - mienime tým, že ich nájdeme takmer všade. Poznáme asi 2000 druhov bĺch ale najrozšírenejší druh je druh Ctenocephalides tento sa vyskytuje najčastejšie a napáda psov mačky ako i ostatné domáce zvieratká.
Ako zistím, že môj pes či mačka má blchy či kliešte.
Dospelé blchy môžeme pozorovať na zvieratku, ale ostatné vývojové štádia (vajíčka, larvy alebo kukly) je ťažké objaviť. Dospelé blchy sú malé a tenké a nie je ich vždy jednoduché v srsti vidieť. Pomôže pravideľné vykefovanie srsti kefami alebo hrebeňmi na blchy, čím odstránime väčšinu bĺch ako i nečistôt. Psi alebo blchami napadnuté mačky sa budú častejšie škrabať, hrýzť aby sa bĺch zbavili.
Životný cyklus blchy.
Celý vývojový cyklus od vajíčka až po dospelú blchu trvá 12 – 22 dní za predpokladu ideálnej teploty a vlhkosti, ale častejšie je to v rozmedzí 3 – 4 týždňov. Prekvapivo asi len 5% zamorenia dospelými blchami nájdeme na zvierati, zatiaľ čo  95% nájdeme v dome ako vajíčka, kukly alebo larvy. Blcha kladie vajíčka do zvieracej srsti, tie ale ako sa zviera pohybuje padnú na zem, kde sa potom z vajíčka vyliahne larva, tá sa zakuklí nakoniec sa vyliahne blcha.

Dezinfekcia priestoru:
dovážame prostriedok Umgebung spray

 

Kategórie

  • Dnes objednáte, zajtra máte. Platí pre objednávky vytvorené do 12:00 h.
  • Vzorky produktov ZADARMO. V prípade záujmu vám pošleme vzorky na vyskúšanie.
  • Možnosť osobného odberu na našej predajni.

Naše výsledky hovoria za nás

  • + 33.800 spokojných klientov
  • + 2.000 druhov tovaru na výber
  • + 26 rokov skúsenosti v obore

Referencie spokojných klientov

Odporúčam. Tovar doručený obratom, výborná komunikácia. Objednávali sme mrazené krmivo pre morské rybičky a tovar došiel v perfektnom stave - krmivo bolo nerozmrazené a nepoškodené, akokeby sme ho práve vybrali z mrazničky. Perfektné zabalené. 
Majú čo potrebujem kedykoľvek a obratom.

- A.

Maximálna ústretovosť a ochota pomôcť a poradiť. Produkty sú kvalitné, rýchle doručenie a ceny tiež veľmi prijateľné. 100% spokojnosť. Odporúčam každému

- R.

Odporučam tento obchod. Dobra cenova ponuka, nakupoval som rastliny do 100l akvaria. Taku cenu nenajdete ani v predajni. Poradia Vam a zodpovedaju akukolvek otazku. Som spokojný.

- P.

Navštívte nás aj v našej predajni

Adresa

ZOOMIX
Bratislavská 3A
900 24 Veľký Biel

Kontakt

0905 761 446
sera@sera.sk

Otváracie hodiny

Po - Pia 09:00 - 17:00 h.
So 09:00 - 13:00 h.
Ne zatvorené

Bezplatné parkovavnie priamo pred predajňou.

predajňa SERA
predajňa SERA
predajňa SERA
predajňa SERA