soil heating set

EAN
Balenie
Cena s DPH Cena bez DPH
Poznámka
4001942312110
1 komplet
144,80 € 120,67 €
-+
4001942312127
10 kusov
8,50 € 7,08 €
náhradné prísavky
-+

soil heating set

vyhrievanie dna je prednostne určené pre akvárium s rastlinami, ale i v čisto rybnom akváriu výrazne zlepší kvalitu vody..V kombinácii s termostatom sera soil heating set zabezpečí prúdenie vody dnom akvária ako dôsledok stúpania teploty (1 – 2°C rozdiel medzi teplotou dna  a teplotou vody). Prúdiaca voda prepravuje živiny až ku koreňom rastlín. Takto sa vlastne dno stáva ďalším filltrom, a minimalizuje sa  tvorba hnilobných zón. Stabilizujú sa parametry vody a rastliny nádherne rastú. Riadiací počítač presne nastaví žiadané teploty, teplotné čidlo meria aktuálnu teplotu. Prostredie v akváriu s inštalovaným vyhrievaním dna sa výrazne priblíži ku kvalite prostredia v prírode nakoľko sa vytvoria podstatne stabilnejšie biologické pomery. Zariadenie je absolutne bezpečné vďaka technologii nízkeho napätia. Teplotu možno stabilizovať v rozmedzí od 10 do 35°C.

Zostava obsahuje:

  • 6 m vyhrievacieho kábla 50 W so silikonovou izoláciou (plus 2,2 m síeťového prívodu)
  • riadiacíí počítač s teplotnou sondou
  • 10 prísaviek pre uchytenie vyhrevania na dno akvária
  • sieťový transformátor (230 / 24 V)

Praktická inštalácia:  
Na holé dno akvária uložíme vyhrievací kábel v paralelne idúcich  sľučkách (sľučky sa nesmú krížiť alebo dotýkať sa), potom sa navrství dno (postupne vrstvy floredepot, floreground, štrk) a  možno zasadiť rastliny. Senzor teplotnej sondy ukladáme cca 2 cm od vyhrievacieho kábla do približne strednej vrstvy dna. Keď je akvárium dokončené, a naplnené vodou, nastaví sa teplota termoregulátora o 1 – 2°C vyššia ako je nastavená teplota na ohrievači, ktorý ohrievá väčšinu vody. Dnové vyhrievanie nenahrádza hlavný ohrievač vody!

Iné výrobky na vyhrievanie dna neobsahujú termoreguláciu, čiže cirkulácia vody cez dno je vlastne závislá od momentálnych teplotných podmienok.  sera soil set s mikroprocesorom riadenou termoreguláciou zabezpečí konštantné optimálne  podmienky v akváriu. Pre tých ktorí potrebujú viacej prísaviek je k dispozícii sada ďalších 10 kusov EAN 4001942312127

sera soil heating set návod na používanie (Int-CZ)
 

Náhradná príchytka vyrobená z pružného silikonu s okom pre prichytenie kábla.

Späť

Doplňujúce informácie

Náhradná príchytka vyrobená z pružného silikonu s uúchytkou na kábel.

Akvaristi pozor – akcia
Maloobchod

pri nákupe potrieb pre akvaristiku nad 50 €, dostanete grátis Nitrit-mínus 50ml alebo

pri nákupe potrieb pre akvaristiku nad 100 € dostanete Nitrit-mínus 250ml grátis

Veľkoobchod

pri nákupe nad 200 € (bez DPH) dostanete Nitrit-mínus 50ml -1x a 250ml -1x grátis

Kategórie